اطلاعیه شماره ۷۹: به تشديد فشار بر روي فعالين كارگري و زندانيان سياسي در زندان وسيعا اعتراض كنيم

رضا شهابي در اعتصاب غذا بسر ميبرد

بهنام ابراهيم زاده به سلول انفرادي منتقل شد
پدرام نصرالهي ممنوع الاملاقات است
۵ فعال كارگري در بوكان دستگير شدند
فرزندان محمد جراحی زير تهديد و فشار

26reza-shahabi

رضا شهابي در اعتصاب غذا به سر ميبرد
بنا بر گزارشهاي منتشر شده رضا شهابي عضو هيات مديره سنديكاي شركت واحد در ملاقات با همسر و دخترش اعلام كرده است كه علاوه بر اعتصاب دارويي از روز دوشنبه ۲۷ آذر در اعتراض به توهين و تهديدهاي زندانبانان و ادامه بازداشتش در زندان دست به اعتصاب غذا خواهد زد. او اعلام كرده است كه تا آزادي خود از زندان به اعتصاب خود ادامه خواهد داد.
طبق گزارش كميته دفاع از رضا شهابي او در تاريخ ۲۵ آذر همگاميكه براي معاينات به بيمارستان امام خميتي انتقال مي يافت توسط پاسيار همراه خود مورد توهين و تهديد قرار گرفت. پاسیار مربوطه در راه انتقال رضا شهابی از بیمارستان به زندان، با تهديد او گفته است که: “شما منافق و ضد انقلاب هستید و خودتان را به مریضی می زنید و بیخودی خرج روی دست ما می گذارید.” او همچنین به رضا شهابی گفته است که: ” یک آشی برایت بپزم و بلایی به سرت بیاورم که فراموشت نشود.”

رضا شهابی علاوه بر وضعیت گردن و کمر از مشکل فشار خون نیز رنج می‌برد و مرتب بر اثر همین مشکل دچار خون دماغ می شود که با قطع دارو و اعتصاب غذا، وضعیت جسمی او به خطر جدی خواهد افتاد. جان رضا شهابي در خطر است. جمهوري اسلامي در قبال جان او مسول است. رضا شهابي بايد فورا از زندان آزاد شود.

دستگيري ۴ نفر از فعالين كارگري در بوكان
بنا به گزارش منتشر شده از سوي “کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری” عصر روز چهارشنبه ٢٩ آذر نیروهای امنیتی و لباس شخصی اطلاعات در شهر بوکان به منزل چهار نفر از اعضای اين كميته به اسامی جمال مینا شیری، ابراهیم مصطفی پور، قاسم مصطفی پور و هادی تنومند یورش برده و با ضبط وسایل شخصی و بازرسی منازلشان، آنان را بازداشت و به اداره اطلاعات شهر بوکان منتقل کردند. همچنین در همین روز محمد کریمی يكي ديگر از اعضای اين کمیته توسط نیروهای اطلاعات شهر بوکان دستگیر و به مکان نامعلومی برده شد. در همین رابطه خانواده افراد دستگیر شده به اداره اطلاعات مراجعه و خواستار آزادی عزیزانشان شدند. همچنين روز سوم ديماه نيز توسط خانواده اين كارگران در مقابل اداره اطلاعات بوكان تجمع اعتراضي برپا شد. در پي تجمع اين روز به فرزند ابراهيم مصطفي پور اجازه داده شد كه با پدرش ملاقات كند. سپس مامورين اطلاعات كوشيدند خانواده هاي كارگران زنداني را از محل متفرق كنند. اما خانواده تصميم گرفتند به دادستاني مراجعه كنند. در آنجا به آنان گفته شد كه براي اين كارگران ۷ روز قرار بازداشت صادر شده است. خانواده ها اعلام كردند كه تا آزادي عزيزانشان از زندان به تجمعات خود ادامه خواهند داد.

pedram-nasrolahiپدرام نصرالهی ممنوع الاملاقات شد. جانيان اسلامي براي سومين بار او را محاكمه كردند
بنا بر گزارشات منتشر شده روز ٣٠ آذر، کارگزاران زندان مرکزی شهر سنندج، برای سومین بار متوالی طی یک ماه گذشته، پدرام نصراالهی عضو کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری را به دادگاه بردند. طبق اخبار کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری روز دوشنبه ٢٧ آذرماه نيز به خانواده پدرام نصرالهی آنها گفته شده که پدرام را به سلول انفرادی انتقال داده اند و تا زمانی که قاضی پرونده دستور ندهد ممنوع الملاقات می باشد. دادگاه تجدید نظر حکم ١٩ ماه زندان صادره پدرام نصرالهی را تایید و وی در تاریخ ٩١/٨/٢٤ پس از مراجعه به دادگاه بازداشت شد.

Behnam-EbrahimZadehبهنام ابراهیم زاده به سلول انفرادی منتقل شد
بنا بر خبر منتشر شده از سوي كمیته پیگیری ایجاد تشكلهای كارگری روز سه شنبه مورخه٢٧ اذر ماه بهنام ابراهیم زاده عضو اين كميته و فعال دفاع از حقوق كودك به سلول انفرادی منتقل شد. اين موضوع موجب نگراني خانواده وي و همكاران و دوستانش شده است. انتقال زندانيان به سلول انفرادي تشديد فشار و شكنجه بر روي آنان است. بهنام ابراهيم زاده ۵ سال حكم زندان دارد.

خانواده محمد جراحی زير تهديد و فشار
بنا به خبر منتشر شده از سوي كميته پيگيري ايجاد تشكلهاي كارگري مدتی است كه پلیس رژيم اسلامي با لباس فرم و يا بصورت لباس شخصي فرزندان محمد جراحی عضو اين كميته را كه هم اكنون ۱۵ ماه است در زندان بسر ميبرد، تحت عناوین مختلف زير فشارهای روحی و روانی قرار داده است. پلیس در تلاش است تا با چنين فشارهايي محمد جراحي را زير فشار و شكنجه بيشتر قرار دهد. خانواده محمد جراحي به حمايت وسيع و پشتيباني ما نياز دارد. محمد جراحی ۵ سال حكم زندان دارد.

علاوه بر اين كارگران هم اكنون شاهرخ زماني عضو كميته پيگيري براي ايجاد تشكل هاي كارگري با ۱۱ سال حكم و رسول بداغي عضو كانون صنفي معلمان با ۶ زندان حكم در بازداشت بسر ميبرند. عبدالرضا قنبري يكي از معلمان معترض نيز بخاطر شركت در تظاهرات ۶ دي ۸۸ خطر حكم اعدام بر روي سرش قرار داد. همچنين فعالين سياسي بسياري بخاطر مبارزاتشان در زندانند. همه كارگران زنداني و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

با اعتراضي جهاني بايد به تشديد فشار بر روي فعالين كارگري و زندانيان سياسي وسيعا اعتراض كنيم. خواستار توقف فوري دستگيري و تهديد فعالين و رهبران كارگري شويم. هم اكنون نمونه هاي خوبي از اعتراض و همبستگي در حمايت از كارگران زنداني و زندانيان سياسي را در ايران و در سطح جهاني شاهديم. كارگران زنداني از درون زندان، از جمله شاهرخ زماني حمايت خود را از اعتراض رضا شهابي اعلام كرده است. ٣٧٧ تن از فعالین سياسي طي نامه اي در باره وضعیت رضا شهابی و دیگر فعالین کارگری اظهار نگراني كرده و خواهان آزادي فوري وي از زندان شده اند، فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل طي نامه اي اعتراضي نگراني خود را نسبت به وضعيت رضا شهابي اعلام داشته و خواستار آزادي فوري وي از زندان شده است. از سوي سندیکاهای «س اف د ت»، «ث ژ ت»، « اف اس او»، «سولیدر» و« او ان اس آ» در اعتراض به وضعيت رضا شهابي و كارگران زنداني در ايران خطاب به رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی نامه اي ارسال شده است. اين فشار ها را بايد ادامه داد و تشديد كرد. كمپين براي آزادي كارگران زنداني به سهم خود تلاش دارد صداي اعتراض كارگران زنداني و زندانيان سياسي در سطح جهان باشد. به هر شكل كه ميتوانيد با اين كمپين همكاري كنيد.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

شهلا دانشفر
Shahla_daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
, Bahram.Soroush@gmail.com

http://free-them-now.blogspot.com

۶ دي ۹۱، ۲۶ دسامبر ۲۰۱۲

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s